YÖNETİM & KURALLAR

YÖNETİM & KURALLAR

1999 yılından itibaren devam eden bir sevdamızdır Counter Strike. MAUSGAMING 2021 yılında Counter Strike 1.6 Online sunucumuz olan MAUS PRO'yu eski tadlara olan özlemi yaşatmak amacıyla gururla hizmete sunmuştur. MAUSGAMING temiz, rakipsiz, kaliteli, yenilikçi anlayışla 7/24 hizmet veren bir cevrimici oyun platformudur.

Yönetim Ekibimiz

klas.aim @mausgaming

Kurucu

Scarface @mausgaming

Kaptan

bLaCk_dReaM @mausgaming

Kaptan

HSNSBBH @mausgaming-

Kaptan

***ali*** @mausgaming

Kaptan

bekoo @mausgaming

Kaptan Yrd.

swankoFF @mausgaming

Kaptan Yrd.

0uchy @mausgaming

Server Srm.

0lc4y @mausgaming

Server Srm.

FiiqX. @mausgaming

Server Yrd.

Matt The Sufi @mausgaming

Server Yrd.

SUNUCU KURALLARI

NOT: ADMIN CHATTEN DİĞER ADMİNLERLE YAZIŞMADAN, DİĞER YETKİLİLERDEN BAĞIMSIZ SS ALAN, MAP DEĞİŞEN, KOMUT KULLANAN ADMİNLERİN YETKİLERİ SİLİNİR

1- Klana alım her zaman vardır. Klana alım yapmak için VIP veya ADMIN olmamıza gerek yok. Tüm klan oyuncuları klana yeni arkadaşlar davet edebilir.
2- Alım şartlarında klan oyuncularına discord zorunluluğu yoktur fakat whatsapp şarttır. Teli bozuk vs bizi ilgilendirmez. Whatsapp yoksa klana alım yapmıyoruz.
3- 18 yaş altı da aktifse, saygılıysa, hileyle vs işi yoksa klanımıza gelebilir fakat; 18 yaş altını whatsappa almıyoruz.
4- Alım yapan klan üyeleri ve kurallara uyanlar üyeler yetki olarak yükselirler. ADMIN-GOLD ADMİN-SV SORUMLUSU-KAPTAN YRD. -KAPTAN.-YÖNETİM... şeklinde yükselirler.
5- Alım yapmayan, dc'ye girmeyen, kurallara uymayan, aktif olmayan adminlerin adminlikleri silinir. VIP'e düşürülürler.
6- Discorddan dolayı bilgisayarı kasanlara, mikrofonu olmayana yetki yazmıyoruz.
7- Yetki isteyenlere yetki vermiyoruz fakat ücretli olarak yetki satın alabilir. (Klan Adminlik 4 aylık: 600 TL / Yıllık: 1600 TL. Gold(tagsız) Adminlik 4 aylık: 700 TL / Yıllık: 1.900 TL)
8- Ücretsiz yetkili olmak için yeteri kadar şartları biz yetkililerce uygunsa, uzun süre aramızdaysa ve aktifse biz teklif ederiz kabul ederse ücretsiz olarak yetkili yazarız.
9- Yetkililer discord'da ses kanallarında ! bulunmak zorundadır. SESLİ SOHBET odasında olanlar diğer adminlerle istişare edip ona göre ss alacak, ban atacak veya map değişecektir. SESLİ SOHBET odasında olmayan hiçbir admin komut kullanmasın. Kafasına göre hareket etmiş sayarız ve adminlikleriniz silinir. Zaten problemimiz de bu lütfen artık şunu anlayınız. Daha da açayım: discordda 3 admin var, oyundaki 4. admin discorddaki sohbetten haberi yok ve kafasına göre map değişiyor, yok 50 kere ss alınan adamdan bi daha ss alıyor, kafasına göre türkçe öğretmeni gibi gag atıyor.... vs vs vs... konuyu anladınız diye tahmin ediyorum.
10- Saçma sapan cfgler, içinde ne olduğu belli olmayan wargodstan geçemeyen skinler, dll'ler, reg'ler, aliaslar, fastcup ayarları, youtuberların paylaştığı "KAFAYA GİDEN CFG" falan gibi saçmalıklar, ücretli veya ücretsiz hile uygulamaları, kırmızı wargods geçmişi bulunun steamlar YA-SAK-TIR. babamızın oğlu olsa yine banlarız, banladık da! hiç acımayız! Macera aramayın! Def oynayanlar adamdır!
11- Ayrıca üst yetkili olarak aramızda istişare ederek belirlediğimiz kişilerin girişleri tarafımızca yasaklanabilir. Üst yetkililer olarak profesyonel problemli oyunculara tw bakma, ss alma, wargods bakma gibi bir zorunluluğumuz yoktur. Anında yasaklar geçeriz. Biz de birer oyuncuyuz, bünyemizde maaşlı tw ci hacker falan da çalıştırmıyoruz. Siler atarız.
12- FASTCUP denen illet, rank kasma amacıyla regeditler veya türlü türlü sinsi hileler ile cs oyuncularının karakterini bozmuş bulunmakta olduğu kanısındayız. FASTCUP oyuncuları sorgusuz sualsiz banlanır. Açıklama dahi yapmayız! Ha fastcup denen şey belki eğlencelidir biz bilmeyiz, bizi ilgilendirmez. Eğlenceliyse orada oynamaya devam etsin. Biz Pub sunucusuyuz. Normal default PUB. STANDART PUB.
13- Klanımız ilk günden beri saygı çerçevesinde işlemektedir. Yaş konusuna herkes dikkat eder, büyüklere saygısızlık küçüklere terbiyesizlik söz konusu dahi olamaz. Olursa Gereğini yaparız.
14- Aktif oyuncuların online sürelerini gametracker'dan takip ediyoruz. Her ay düzenli kontrol ederiz. En aktif oyuncuya da ödül veririz. Gerek harçlık, gerek farklı birşey.
15- Bütün klan oyuncuları VIP tagı ve yeşil yazı talep edebilir. Klan oyuncusu olmayanlara kesinlikle VIP tagı veya yeşil yazı verilmez.
16- Üst yetkililer tarafından klandan çıkartılanlar kesinlikle tekrar klana geri alınmazlar!
17- Yetkililer (her kim olursa olsun) sunucu içerisinde say'dan (herkese açık chatten) tartışma yapamaz! Ortadan rencide edici veya emri vaki tarzda da konuşamaz. Biz rica usulü çalışırız. Aksi takdirde yetkileri silinir.
18- Cs 1.6 online oyununda PUBLIC oynamak isteyenler için kurulmuş olan MAUSPRO sunucumuzun @mausgaming adlı klanımıza katıldıysanız farklı bir PUBLIC sunucusunda oynamanız mantıken uygun değildir, abestir, saçmadır... Zaten bunun için klana girmiş bulunmaktasınız ya hani... Ha ben free gezerim tozarım diyosanız ortalık vaziyette olan bir çok klan var. onlara katılabilirsiniz. Zorla klana almadığımızı belirtiriz.
19- MAUSPRO'da yetkili oldukları halde farklı bir sunucuda oynamak yasaktır (ayrıca AYIPTIR). Kesinlikle Yönetimin açıklama yapmasına da gerek yoktur. Tespiti halinde direkt klandan atılır ve yetkileri silinir.
20- MAUSPRO'da dini, ırkçı, kültürel, ailevi gibi gibi ağır küfürler hariç hiçkimseye gag ATILMAZ!

NOT: ADMIN CHATTEN DİĞER ADMİNLERLE YAZIŞMADAN, DİĞER YETKİLİLERDEN BAĞIMSIZ SS ALAN, MAP DEĞİŞEN, KOMUT KULLANAN ADMİNLERİN YETKİLERİ SİLİNİR
ADMİNLİK KOMUTLARI

ADMİN CHAT

Konsol komutu: amx_chat mesaj veya Say komutu: say_team (U)@ mesaj şeklinde yazılır. Adminler arası yazışma kodudur.

GAG ATMA

/gag nick 5 (5 dk gaglar) veya /gm yazarak menuden seçebilirsiniz. (En az 5 dk gag atılır)

GAG KALDIRMA

/ungag nick (gag kaldırır) veya /ugm yazarak menuden seçebilirsiniz.

BAN ATMA

SS ALMADAN BAN KULLANIMI YASAKTIR.

BAN KALDIRMA

/unbanmenu ve ya /ubm veya manuel olarak: amx_unban IP

SS ALMA

/ss nick şeklinde yazabilirsiniz veya /ssmenu yazarak çıkan menuden SS AL seçeneğini seçebilirsiniz.

TEMİZ VERME

/temiz nick şeklinde yazabilirsiniz veya /ssmenu yazarak çıkan menuden TEMİZ VER seçeneğini seçebilirsiniz.

TAKIM DEĞİŞTİRME

/team nick t-ct-spec veya /teammenu den seçerek takım değiştirebilirsiniz. örnek: /team KING t

OYUNCU DEĞİŞTİRME

/swap nick1 nick2 (ct ve t den yazılan nickleri birbirleriyle değiştirir)

SLAY

/slay nick yazarak görev yapmayan oyuncu slaylanabilir

SLAY2

/slay2 nick yazarak görev yapmayan oyuncu -1 frag ile slaylanabilir.

TSAY-CSAY KULLANIMI

Konsoldan "amx_tsay g mesaj" olarak kullanılır. Burdaki "g" green renk kodudur. Diğer renkler white cyan magenta yellow red blue'dir.